Rower poziomy ze wspomaganiem

Rower poziomy trójkołowy elektryczny

Mówi się iż potrzeba matką wynalazku, tak też powstał trójkołowy, elektryczny rower poziomy. Nowatorskie pomysły nie biorą się nigdy znikąd, każdorazowo motorem decyzyjnym jest wspomniana potrzeba, a w przypadku prezentowanego projektu i budowy roweru poziomego, wynikła ona z wygody, a także z kwestii zdrowotnych. W obecnym trybie życia większości ludzi, stan ich kręgosłupów jest mocno zaniedbany, z uwagi na głównie siedzącą pracę, jazdę autem, czy też obciążanie go podczas jazdy rowerem tradycyjnym. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, a także aspekt wygody, projekt roweru poziomego wydaje się oczywisty. Jego specyficzna budowa oparta na wspomaganiu, elektrycznym zasilaniu, a także wielowahaczowym zawieszeniu pozwala uznać go za jedyny w swoim rodzaju - i taki właśnie jest. Robert Staniewicz - pomysłodawca projektu - zajmuje się więc produkcją i serwisem rowerów nietypowych, stworzonych z uwagi na konkretne potrzeby, dla dobra ich właścicieli.


Na uwagę zasługuje przede wszystkim fotel z wypukłym odcinkiem lędźwiowym, którego zadaniem jest zniwelowanie negatywnego wpływu trybu siedzącego na kręgosłup. Dodatkowo, siedząc w pozycji półleżącej podczas jazdy trójkołowym rowerem poziomym, kręgosłup obciążany jest niemal 10-krotnie mniej

niżeli podczas jazdy rowerem tradycyjnych - zdecydowanie będzie to jedna z głównych zalet projektu roweru poziomego. Dodatkowo, podczas jazdy rowerem poziomym we wspomnianej pozycji, intensywnie pracują mięśnie brzucha, pośladków, a także dwu- i czterogłowe mięśnie nóg.

Budowa i projekt roweru poziomego

Unikatowość projektu roweru poziomego polega na fakcie iż jest to twór autorski i niepowtarzalny, wobec czego może zostać dopasowany względem rowerzysty. Specyficzna budowa trójkołowego, elektrycznego roweru poziomego oparta na wspomnianym wielowahaczowym zawieszeniu, amortyzatorach gazowych, a także specjalnie dobranych przednich kołach 20’’x4, tylnych 26’’ i zwrotnicy z quada sprawia iż pojazd jest niezwykle zwrotny oraz pochylny na zakrętach.

W projekcie budowy trójkołowego roweru poziomego niezwykle istotna jest konfiguracja zawieszenia, które odpowiada za zachowanie pojazdu na zakrętach, a także podczas jazdy na wprost. Dzięki odpowiedniemu kątowi pochylenia kół względem podłoża, kątowi wyprzedzenia sworznia zwrotnicy i zbieżności kół, elektryczny rower poziomy jest niesamowicie komfortowy i wprost stworzony do jazdy.


Choć pierwowzór projektu roweru poziomego stworzony został pod potrzeby pomysłodawcę, Roberta Staniewicza, elektrycznego roweru trójkołowego używają także dzieci. Nie ma natomiast powodu do obaw w związku z energią wspomagającą pojazd, ponieważ projekt został wzbogacony o możliwość wyciągnięcia kluczyka, bądź przypisania kodu dostępu.